• +38 ( 095 ) 096 00 20
  • +38 ( 096 ) 414 04 44
  • +38 ( 095 ) 096 00 20
  • +38 ( 096 ) 414 04 44
  • обробка замовлень
  • пн-пт: 9-00 - 18-00
  • сб: 9-00 - 15-00
Кошик

Алмазні свердла: види і особливості

Алмазні свердла виготовляють з високоміцних полікристалічних алмазів для свердління отворів в бетоні, мармурі, граніті, кераміці, інших твердих неметалевих матеріалах. Свердла з алмазним напиленням часто використовують для виконання особливо важких робіт, коли використання твердосплавних свердел ускладнене або неможливе. Вони знаходять застосування в каменеобробці, при виконанні будівельно-монтажних робіт і в побуті.

Види алмазних свердел

Алмазні свердла сьогодні можуть мати різні форми робочих насадок:

  • трубчасто-циліндричну;
  • цільно-циліндричну (спечену);
  • конусну;
  • кулясту.

Кожен тип свердла має свої особливості при роботі, тому розглянемо, що потрібно враховувати при виборі цього інструменту.

Трубчасті свердла з алмазним напиленням

Однією з головних переваг свердла з алмазним напиленням є підвищена продуктивність процесу. Відбувається це тому, що при використанні на нього чиниться невеликий торцевий тиск, що дозволяє використовувати інструмент для свердління на високих оборотах.

Серед головних мінусів, яке має трубчасте свердло можна відзначити незначний ресурс роботи.

Алмазні свердла конусного типу

Зовні цей інструмент практично не відрізняється від звичайних свердел по металу, а відрізняється тільки матеріалом виготовлення. Однією з головних переваг цього типу інструменту виступає висока стійкість до зношування.

Вся справа в тому, що при виготовленні свердел конусного типу використовується технологія нанесення алмазного покриття вакуумно-дифузійним методом, яка дозволяє створювати покриття, де кількість алмазних зерен збільшено в 2-2,5 рази. При використанні цього способу зазори між алмазними зернами заповнюються металом, що і забезпечує найвищу стійкість покриття.

Свердла зі спеченої алмазною крихтою

Дані свердла відрізняються довгим терміном експлуатації і високою надійністю. Якщо дотримуватися всіх технологічних рекомендацій по роботі, то легко підкоряється планка в сто просвердлених отворів. Серед недоліків цих свердел можна виділити те, що в процесі роботи інструмент піддається значному торцевому тиску, що не дає можливості застосовувати високу швидкість обробки.

Охолодження

Щоб збільшити термін служби інструменту, свердління бажано проводити з водяним охолодженням. Якщо ви не працюєте свердлильною машиною з внутрішньої подачею води, то, в процесі свердління, необхідно підливати воду в отвір самостійно. Також необхідно періодично опускати в воду і саме свердло. Рекомендується також не допускати розпечення сегментів, оскільки перегрітий сегмент починає розплавляти власну пайку, в результаті чого з'являється металева стружка, яка забиває отвір і псує свердло.

Також, після кожного просвердленого отвору необхідно витягувати шматок каменю, який залишається всередині свердла, так як залишений в свердлі керн може призвести до перегріву або викривлення стовбура свердла.

Слід пам'ятати, що, з часом, при роботі алмазними свердлами гострі грані стираються і щоразу. Тому робочий шар слід регулярно «розкривати», тобто сухим способом просвердлювати абразивний склад.