• +38 ( 095 ) 096 00 20
  • +38 ( 096 ) 414 04 44
  • +38 ( 095 ) 096 00 20
  • +38 ( 096 ) 414 04 44
  • обробка замовлень
  • пн-пт: 9-00 - 18-00
  • сб: 9-00 - 15-00
Кошик

Радіоактивність гранітів: правда чи міф

Все частіше покупці, які займаються ремонтом або будівництвом будинку, ставлять питання безпеки матеріалу на перше місце, оскільки головна світова тенденція в наш час - максимальна натуральність і екологічність матеріалів.

Сьогодні багато говориться про екологічність і радіоактивності граніту, і чи підходить цей матеріал для використання всередині приміщення. Це пов'язано з деякими упередженнями і чутками по відношенню до гранітів, в зв'язку з якими у людей виникає питання, а наскільки безпечний граніт, і чи варто ставити з нього стільниці на кухні або підвіконня в житлових кімнатах. З цими чутками потрібно розібратися, але для початку, потрібно віясніть, що таке радіоактивність і які класи вона має.

Радіоактивність

Радіоактивність - це випромінювання, випускання променів будь-яким тілом, наприклад Сонцем (сонячна радіація) або іншим джерелом. Радіоактивність може бути природною і штучною. Природна радіоактивність існує мільярди років, вона присутня буквально всюди. Радіоактивні матеріали увійшли до складу Землі із самого її народження, тому очевидно, що і будь-яка людина, як елемент цієї Землі злегка радіоактивна: в тканинах людського тіла одним з головних джерел природної радіації є калій-40 і рубідій-87. Штучна радіоактивність є результатом діяльності людини. Сюди можна віднести всі матеріали і процеси, створені людиною - рентгенівські промені, видобуток нафти, газу, інших горючих копалин, використання фосфатних добрив, видобуток і переробка руд, випробування ядерної зброї, атомна енергетика і промисловість.

Класифікація радіоактивності

Класифікація радіоактивності будівельних матеріалів представлена ​​в Беккерелях на кг (Бк / кг). Беккерель - одиниця виміру активності радіоактивного джерела. Один бекерель визначається як активність джерела, в якому за одну секунду відбувається в середньому один радіоактивний розпад.

Будівельні матеріали, що містять радіоактивні речовини поділяють на класи застосування (чим вище клас, тим більше радіоактивність):

І-й клас - зміст радіоактивності не більше 370 Бк / кг. Матеріали даного класу можуть застосовуватися у всіх видах будівництва без обмежень;

II-й клас - радіоактивність не більше 740 Бк / кг. Матеріали, що відносяться до даного класу, можуть застосовуватися для зовнішнього облицювання і обробки, для будівництва промислових споруд і для дорожнього будівництва в межах населених пунктів;

III-й клас - радіоактивність не більше 1500 Бк / кг. Матеріали для дорожнього будівництва, підземних споруд і комунікацій, і для будівництва інших об'єктів, час перебування людей в яких становить не більше 50% робочого дня.

Для більшості поширених гранітів (понад 200 родовищ), які видобуваються в Україні, рівень радіоактивності підпадає під перший клас, тобто матеріали можуть бути використані для всіх видів будівництва. Скажімо, такий популярний вид каеню як габро має значення 27,6 ± 0 Бк/кг, Тернове родовище - 144,7 ± 11,5. Є українські граніти, які відносяться і до 2 класу радіоактивності. Наприклад, Капустинське родовище лише на 6 Баккерелей перевищує норму 1-го класу - 375,9 ± 21,4 Бк/кг, Токівське родовище має значенням 736,1 ± 41,5 Бк/кг, Танське - 552,3 ± 0 Бк/кг.

Тобто, в основній масі, для виготовлення кухонних стільниць застосовують граніти, що належать до першого класу (всі види будівництв без обмежень). Зміст радіації в граніті настільки малий, що він не може конкурувати з іншими природними джерелами випромінювання. Необхідно також врахувати і короткочасність взаємодії людини з цим матеріалом.

І, звичайно, потрібно сказати про один з головних чинників «проти» поняття радіоактивності граніту - це зростаюча конкуренція. Виробники штучних і композитних товарів-замінників по мірі уповільнення зростання і насичення їх власного ринку повинні постійно думати про збереження темпів приросту. «Рідний» ринок уже не такий привабливий, і цей факт змушує їх заходити на поле виробників природних матеріалів. Саме тому, час від часу, з'являються такі «вкидання» про велику шкоду граніту в побут людини.